Футболистът на Манчестър Юнайтед - Скот Мактомини, продължава да бъде жокерът

...

Студен душ за Испания в Шотландия! Червен дявол заби кол в сърцето на испанците

Футболистът на Манчестър Юнайтед - Скот Мактомини, продължава да бъде жокерът на Шотландия, откакто означи два гола при зашеметяващата победа с 2:0 над Испания, първата победа на шотландците над Ла Фурия от 1984 година насам.

Мактомини, който вкара два пъти в първата подготовка за Евро 2024 против Кипър, получи страхотна топка от Анди Робъртсън в седмата минута, с цел да изненада Кепа Арисабалага и да изведе своите напред.

Въпреки, че след това испанците се пробваха да преобладават в мача и макар, че владееха над 60 % от топката, ситуациите пред шотландската врата не бяха доста. Вместо това в 51-ата минута Мактомини вкара нов гол за популярната победа.
 Снимка 612168
Източник:

След триумфа спечелилите са на върха в групата с 6 точки от два мача, до момента в който испанците остават с 3 и на този стадий британците наподобяват в отлична позиция да завършат на едно от първите две места в групата, въпреки че до края има и още много мачове.

Шотландия - Испания 2:0

1:0 Мактомини 7

2:0 Мактомини 51